0
0
  • طراحی سایـتویــژه
  • دیجیتال مارکتیـنگ
  • گـرافیـک و برنـدینـگ
  • ارتباط با ما

انوع طراحی سایت

برای وارد شدن به بازار کسب و درآمد زایی از طریق دنیای وب می بایست با فضای مجازی آشنا باشید و از اصول و روشهای ایجاد وب سایت مطلع باشید و انواع طراحی سایت و اصطلاحات رایج آن را بدانید و یا اینکه از طریق شرکت های معتبر و دارای سابقه اقدام به طراحی سایت نمایید. انتخاب شما برای شرکتی که سایتتان را طراحی می کند در آینده کاری شما بسیار موثر است .
طراحی سایتی حرفه ای و قوی و داشتن پشتیبانی خوب که در تمام مدت بتواند به شما سرویس ارائه کند این قابلیت را به شما می دهد که سود سرشاری که در فعالیت در این بخش وجود دارد را به سمت شما سرازیر نماید ، می توانید با اتنخابی هوشمندانه در این زمینه شروع به کار نمایید تا از فرصت هایی که می تواند به شما کمک کند بهره مند شوید.

زبان برنامه نویسی در انواع طراحی سایت

به زبانی که با آن به زبان وب برنامه نویسی می کنند html گفته می شود که مخفف HyperText Markup Language به معنی زبان نشانه‌گذاری ابر متنی می باشد. اصول و ساختار این زبان به گونه ایی می باشد که در تمام سیستم عامل ها و مرورگر ها قابل استفاده است  ، این زبان روز به روز در حال بروز رسانی می باشد و هزاران کاربر و توسعه دهنده در حال بررسی آن می باشد.
HTML5 آخرین نسخه این زبان نشانه گذاری می باشد که کدهای بیشتری نسبت به ورژن قبلی در جهت توسعه به آن اضافه شده است. استفاده از انواع زبان های برنامه نویسی طراحی و توسعه سایت متناسب با کاربرد وب سایت متغیر است، از جمله زبان های رایج طراحی و توسعه وب سایت میتوان به PHP , HTML , JAVASCRIPT ,JQUERY , CSS‏, MYSQL  و … اشاره نمود که توسعه دهندگان و طراحان سایت با آن کار می کنند، تمام این زبانها بنا به کاربردشان در بخش های مختلف سایت ممکن است استفاده شود.

سایت های اینترنتی از لحاظ روش طراحی ، به دو دسته طراحی سایت استاتیک و طراحی سایت داینامیک تقسیم بندی می شوند. طراحی سایت استاتیک به معنای طراحی سایت به شکلی است که بعدها اطلاعات سایت ، توسط خود مدیر قابل تغییر نباشد. در واقع ، در اینگونه از وب سایت ها ، هرگونه تغییر ، وابسته به شرکت طراح می باشد ، اما در سایت های داینامیک ، تغییرات توسط مدیر سایت و بدون نیاز به داشتن دانش عمیق فنی انجام پذیر است. کلا طراحی سایت های استاتیک ، منسوخ شده و هم اکنون تنها برای سایت هایی استفاده می شود که بعدها اطلاعات آن هیچ تغییری نخواهد کرد ، به عنوان نمونه سایت مربوط به یک فیلم سینمایی ، بعدها نیازی به تغییر اطلاعات نداشته و می توان به شیوه استاتیک طراحی کرد. اما در کل طراحی سایت استاتیک ، هیچ برتری محسوسی بر طراحی سایت دینامیک ندارد. سابق بر این ، می توان قیمت ارزان سایت های استاتیک را دلیل ارجحیت آن بر سایت های داینامیک دانست ولی با بروز و ظهور سیستم های مدیریت محتوا ، این خصیصه یا برتری سایت های استاتیک نیز از میان رفت.

وب سایت های ایستا

استاتیک

این روش یک روش منسوخ شده است چون دراین صورت شما امکان بروزرسانی سایت را به طور لحظه ای ندارید و در نتیجه باید از یک پیمانکار واپراتور فنی یا یک برنامه نویس کمک بگیرید. بنابراین سایت استاتیک معمولا برای سازمانها،شرکتها و افرادی که به صورت ماهانه یا سالانه محتوای وبسایت خود را تغییر می دهند مناسب می باشد. این گونه سایت ها به دلیل محتوای کم، فضا و هزینه ی کمتری را احتیاج دارند اما میتوانند ظاهر زیبایی را برای خود داشته باشند.

وب سایت های پویا

داینامیک

این روش یک روش جدیدی می باشد که شما به راحتی میتوانید سایت خود را تغییر و بروزرسانی کرده و برای آن صفحاتی را اضافه یا کم کنید و انواع فرم ها را ایجاد نموده و نیز به آسانی درمحتوای وب سایت جستجو کنید. . بنابراین سایت داینامیک معمولا برای موسسات، سازمان ها، شرکت ها و افرادی که به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه محتوای وب سایت خود را تغییر می دهند مناسب می باشد. این سهولت درکارباعث شده که این روش به صورت فراگیر مورد استفاده ی همگان قرارگیرد و cms های مختلفی نیز در این زمینه خلق شوند.

بنابراین شما می توانید بر طبق نیاز و فعالیت خود، و با مشاوره ی رایگان مایکروسرویس سایتی مناسب را برای کسب درآمدتان انتخاب نمائید. از جمله طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت خبری، طراحی وبسایت آموزشی، طراحی وبسایت بازرگانی، طراحی سایت صنعتی، طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت اداری، طراحی سایت هنری، طراحی سایت تجاری، طراحی سایت تولیدی، طراحی سایت خدماتی، طراحی سایت دانلودی و فروش فایل و…
حال به توضیح مختصر این سایت ها پرداخته تا شما را با تفاوت های آن ها آشنا سازیم.
سایت های شرکتی:
وب سایت های شرکتی برای معرفی سابقه ی خود،ارائه ی خدمات یا محصولات ونیز باهدف ایجاد کاتالوگ آنلاین و به رهبری مفید ازابزارهای مناسب به کارمی روند تا به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مشتریان باشند.
سایت های خبری:
سایت خبری باید محتوای بروز و با فرمت های مختلف از جمله متن، صوت، ویدئو، فایلو… را با دسته بندی و چینش مناسب در سایت خود قرار دهد. بنابراین می توان بارعایت نکات امنیتی ودادن سطح دسترسی مناسب به خبرنگاران، محتوای بروز و بهینه ای را در آن قرار داده و نیز با تکنیک های سئو،صفحاتش را به سرعت برای کاربران بارگزاری کند. هم چنین از آن جایی که این سایت ها پربازدید می باشند، توجه به واکنشگرایی یا ریسپانسیو بودن سایت مهم می باشد تا کاربران از طریق گوشی یا تبلت هم بتوانند ازسایت دیدن کنند.
سایت های فروشگاهی یا تجاری:
امروزه طراحی سایت های اینترنتی به دلیل امنیت و راحتی مشتریان، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این گونه سایت ها با ارائه ی مطالب مفید از محصولات خود و نیز تهیه ی عکس ها و فیلم های مختلف از آن ها،به روشهایی متفاوت با مشتریان ارتباط برقرار کرده و تبلیغ می کنند تا در نتیجه خدمات بهتری را عرضه نمایند. مواردی که در این گونه سایت ها باید گنجانده شوند از قبیل:

  • امکان اتصال به درگاه ها یپرداخت اینترنتی
  • امکان سبد خرید برای محصولات همراه با کد  تخفیف
  • امکان نظرسنجی برای کاربران و مشتری ها
  • امنیت و سرعت لود بالا
  • مدیریت محصولات،کاربران،سفارشات،برندها،مقالات و اخبار به صورت مجزا
  • طراحیواکنشگرا (ریسپانسیو)

سایت های اداری یا سازمانی:
سایت اداری برای اطلاع و خبررسانی برای کارکنان اداره و کاربران به کارمی رود تا از این طریق مدیران و فرمانداران بتوانند در زمان خود ودیگران صرفه جویی کنند. بنابراین باید آخرین بخش نامه ها،اطلاعیه ها، فرم های نظرسنجی وفایل ها و هرگونه فرمی  که در ارتباط باکاربران می باشد رادر خود تعبیه کند تامراحل اداری برای ارباب رجوع روشن شود. علاوه بر این از آن جایی که این گونه سایتهادولتی میباشند باید قوانینی از جمله داشتن لینک به پایگاه ها یا طلاع رسانی دولت،پرچم ایران،وضعیت آب و هوا و غیره درآن رعایت شود.
سایت های آموزشی:
به دلیل اهمیت و پیشرفت درارتقاء سطح دانش،اینگونه سایتها باید از سئو خوب و سرعت بالایی بهرهمند باشند. همچنین از مطالب بروز و حساب شده ای استفاده کنند و کتاب های مفیدی را برای کاربران معرفی یا بفروشند. بنابراین شما با آموزش های مفید در فرمت های مختلف از جمله متن،عکس،فیلم،صوتو…  ونیز برگزاری دوره های آموزشی آنلاین، ارتباط مفیدی را با کاربران برقرار نموده وبا جلب توجه و اعتماد آن هاکسب درآمد نمائید.

پروژه ی خود را
همین حالا استارت بزنید…

ما به شما کمک میکنیم تا کسب و کار موفقی داشته باشید.

0

0